Jakostní vína Němčičky


Muller thurgau - jakostní - suché

Víno je zelenožluté barvy s typickým jemně muškátovým až broskvovým nebo vanilkovým buketem a harmonickou chutí s nízkým obsahem kyselin. 

Veltlínské zelené  
- jakostní - suché  
                                                       
                                     
Patří ke starším odrůdám, je původem z Dolního Rakouska. Víno této odrůdy je svěží, harmonické, velmi dobré jakosti, mírně kořenité, s muškátovou vůní, jasně žlutozelenou barvou a jemnou kyselinkou. 





Neuburs
 - jakostní – suché
Víno světle žluté barvy s vůní tropických plodů, chuť je poměrně vyvážená s příjemnou pikantní kyselinkou. 

Ryzlink vlašský - jakostní – suché
Žlutozelená barva převažují ovocné tóny rybízu, případně angreštu. Dále se objevují vůně lučního kvítí, které se pojí s pikantní kyselinou, střední plností, svěžestí a velmi dobrou chutí.

Rulandské bílé - jakostní – polosuché

Zelenožlutá barva, jemná květinová vůně a vůně hrušek až chlebové kůrky. Víno je plné, elegantní, nepostrádá sladkou svěžest i příjemnou kyselinku a má dlouhý odchod.



Muškát moravský -  jakostní - suché

Víno je typické svojí muškátovou vůní s ovocnými tóny tropického ovoce, nízkým obsahem kyselin a jemnou kořenitou chutí.


Tramín červený jakostní - polosladké

Tato odrůda patří mezi nejstarší odrůdy. Vyznačuje se zlatavou barvou. Vůně je podmanivá, připomínající vanilkovo-bezové tóny. Chuť kořenitá extraktivní, výrazná je vůně čajové růže, medu, hrozinky a tropického ovoce.



Frankovka - jakostní - suché                                                                                        

Původ Frankovky není přesně znám. Vyznačuje se tmavě rubínovou barvou, příjemnou širší odrůdovou vůní typickou pro červená vína, která lehce připomínají jádra peckovin. Má příjemně plnou chuť zvýrazněnou trpkostí po tříslovinách.

André - jakostní  - suché

Tato mladá moravská odrůda má tmavě granátovou barvu. Chuť je plná a harmonická. Vůně je ovocná.




Svatovavřinecké - jakostní  - suché

Ve velmi komplexní vůni nacházíme švestková povidla a vyzrálé lesní ovoce.V další fázi nastupují tóny marmelády. V chuti je víno teplé silné s kulatým tělem.Zpočátku ovocná chuť přechází do nasládlých tříslovin,které jsou způsobeny dlouhodobou macerací hroznů. 

Modrý portugal - jakostní - suché                                                                                 

Má své stálé místo ve výsadbách Velkopavlovické oblasti, kam byl rozšířen z Dolního Rakouska. Víno je lehké granátové barvy s jemnými kyselinami a tříslovinou.

 



Zweigeltrebe  rosé - jakostní - suché

Sytější růžová barva. Ovocně kořenitá chuť nepostrádají vůně višní i jiného bobulového ovoce. Víno je svěží a lehce pitelné. Nejlepší je příjemně vychlazené.