Bílá vína Rakvice


Chardonnay                                  0,75l

suché

Odrůda pochází z Francie, díky velmi vysoké kvalitě se stává po celém světě stále více oblíbenou. Víno je světle žlutozelené barvy s ovocněkvětnatou vůní a zralostí po lískovém oříšku. V chuti na lískový oříšek navazují tóny avokáda. Víno je plné, osobité, kořenité s vyšší intenzitou aromatických látek. Doporučujeme k hutným polévkám, masitým jídlům, jemným sýrům.Rulandské šedé                          0,75l

suché

Nenapodobitelný charakter z něj činí skvost mezi bílými víny. Po zásluze je toto víno vyhledáváno labužníky, kteří hledají ve víně nevšední zážitky. Je oslnivé a ohnivé, ale zároveň harmonické, neboť se snoubí jeho příjemná chuť s jemnou vůní a výraznou barvou. Doporučujeme k  rybám nebo drůbeži.

Saugvinon                                  0,75l            

suché

Pochází z největší francouzské vinařské oblasti Bordeaux. Pikantní vůně silice, připomínající kvetoucí kopřivy, angrešt a později i zralé broskve vytváří spolu se zelenožlutou barvou nezaměnitelný charakter. Podává se k pikantním kořeněným masům a drůbeži, k lahodným sýrům nebo moučníkům.

Rýnský ryzlink pozdní sběr         0,75l         

polosuché

Pochází z Porýní, vysazuje se naslunných jižních polohách a patří mezi pozdní odrůdy. Říká se,  že je to víno králů i král vín. Vyzrálé víno vyniká svojí jemnou vůní po lipovém květu, výraznou kyselinkou a svěltenazlátlou barvou. Jeho typickou chuť oceníte zejména v kombinaci s rybami a tučnějšími masitými jídly.

Devín pozdní sběr                          0,75l         

polosuché

Harmonické, jemně kořeněné víno, zlatozelenkavé barvy. Ve vůni naleznete květinová i kořenitá aromata – sušené růže, jasmín, hřebíček. V chuti je víno tělnaté s dlouhým a harmonickým závěrem, ve kterém najdeme jemnou kyselinku, výraznou kořenitost a hebkost. Odrůda vznikla křížením Tramínu a Veltlínského červenobílého

Pálava pozdní sběr                        0,75l       

polosuché

Nádherné víno žlutozlatavé barvy. Jemná tramínová vůně s nádechem tropických plodů a vanilky. Chuť je plná, harmonická, jemně kořenitá s příjemnou vyšší kyselinkou. Nalezneme v ní stopy ananasu, vanilky přecházející do zralých banánů. Odrůda vznikla křížením Tramínu červeného a Müller Thurgau.