Červená vína Rakvice

 
Cabernet Saugvinon                    0,75l            

suché

Pochází z francouzské oblasti Bordeaux. Tato odrůda dává velmi vzácné a ušlechtilé víno prvotřídní kvality, intenzivně červené barvy a specifického odrůdového charakteru. Jeho zvláštní typická vůně a chuť připomíná černý rybíz. Doporučujeme k sýrům, jídlům z tmavého masa a zvěřiny.

Modrý portugal                            0,75l            

suché

 

Má své stálé místo ve výsadbách Velkopavlovické oblasti, kam byl rozšířen z Dolního Rakouska. Víno je lehké granátové barvy s jemnými kyselinami a tříslovinou. Doporučujeme k drůbežímu masu a sýrům. 

Rulandské modré                         0,75l           

suché

Je tradiční odrůdou v Čechách a na Moravě, původem z Francie. Charakterem této odrůdy je typická světle granátová barva s jemným odstínem do cihlově červené, květnatá vůně, v lahvové zralosti vůně připomíná jádra peckovin, víno je lahodné chuti s jemnou kyselinkou a příjemnou trpkostí. Doporučujeme k tmavým masům, zvěřině a ušlechtilým sýrům.


 

Frankovka pozdní sběr                0,75l          

suché

Frankovka je víno plné, příjemně drsné, pikantní, s nádechem do kouřova. Ve vůní cítíme višně a borůvky. Chuťové je víno trpčí, proto můžeme pocítit přetrvávající dojem na horním patře. Temné rudá barva může působit ohnivě, a takové je i toto víno. Mladá vína bývají tvrdší. Víno však dozrává do bohaté šíře. Ve vůni najdeme nádech jader peckovin.


 

Dornfelder pozdní sběr               0,75l            

suché

Dornfelder je relativně nová odrůda, která mistrně vytvořena křížením odrůd Helfesteiner a Heroldrebe k tomu, aby dávala krásná červená vína v severních vinařských oblastech. Víno má krásnou intensivní  granátovou barvu, ve vůni připomíná směs vyzrálého drobného lesního ovoce. Plná extraktivní chuť přesně kopíruje vjem z barvy i vůně vína.


 

Merlot pozdní sběr                       0,75l          

suché

Odrůda Merlot se vyznačuje sytě rudou barvou. První, s čím se můžeme ve vůni setkat, jsou plody třešní a červeného rybízu. Víno je mohutné, kulatější a bohaté na tóniny. Chuť vína připomíná švestkovou marmeládu s jemným náznakem přezrálých višních či zralých třešních. Mladý Merlot je vhodný k lehčím pokrmům a starší k těžším masům.